транскордонні захворювання

Нові захворювання і епідемії, які перетинають географічні кордони (транскордонні захворювання), є важливими пріоритетами для компанії «Мерк Енімал Хелс» (яка за межами Сполучених Штатів Америки і Канади функціонує під назвою «МСД Енімал Хелс» (MSD Animal Health)). Якщо ці захворювання не взято під контроль, тварини постраждають.

Погляд на захворювання, які є предметом великого занепокоєння

Ящур, чума дрібних жуйних тварин (ЧДЖТ), сказ і катаральна лихоманка овець належать до захворювань, які можуть знищувати тварин, загрожувати здоров’ю людини, і впливати на постачання білка.

Ящур є надзвичайно небезпечною вірусною інфекцію, яка виявляється у парнокопитних тварин, таких як велика рогата худоба, свині, вівці, верблюди і буйволи. Це захворювання характеризується підвищеною температурою тіла і утворенням пухирів у роті та на морді, на сосках і ногах тварин. Воно є виснажливим для дорослих тварин і може бути смертельним для молодняку.

Ящур широко поширений в Африці, Азії та на Близькому Сході. У країнах, які розвиваються і в яких фермери покладаються на тварин при виорюванні землі, спалах ящуру може позбавити фермера можливості виробляти харчові продукти, впливаючи на дохід і значною мірою обмежуючи сільськогосподарську торгівлю.

Через те, що ящур складається з семи різних вірусних груп, захворювання не можна викорінити за допомогою лише однієї вакцини. Компанія «Мерк Енімал Хелс» співпрацює з  Всесвітньою довідковою лабораторією з ящуру з метою спостереження за різними штамами вірусу і розробки ефективних вакцин. Компанія «Мерк Енімал Хелс» також  є партнером фонду «Wellcome Trust» з метою дослідження і розробки нового виду вакцини, яка може допомогти у поліпшенні доступності вакцин у майбутньому.

Чума дрібних жуйних тварин (ЧДЖТ), також відома як чума дрібних жуйних, уражує овець і кіз в Африці та на Близькому Сході, швидко розширивши свій масштаб за останні десять років. У найбідніших людей у світі, які залежать від дрібних жуйних тварин, це захворювання завдає прямого впливу на здоров’я людини і сімейне господарство.

З огляду на серйозність цього захворювання на Генеральній сесії Міжнародного бюро боротьби з епізоотіями від 2014 року (Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин) було прийнято рішення, яке зобов’язує всі країни світу контролювати і викорінювати це захворювання. Нещодавно розроблена вакцина для профілактики ЧДЖТ тепер використовуються у ряді країн в межах кампаній з вакцинації, які в цих країнах проводяться.

Сказ – захворювання, яке існувало протягом століть, вважається «транскордонним» захворюванням. Це означає, що зараженню може бути піддана будь-яка країна. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожного року від сказу помирають понад 50000 людей, переважно в Азії та Африці, де собаки часто бігають без нагляду. Дослідження показує, що, якщо захворювання можна зупинити у собак, то його можна майже ліквідувати і у людей.

Компанія «МСД Енімал Хелс» має у своєму асортименті продукції вакцину від сказу і співпрацює з багатьма державами та організаціями у впровадженні програм вакцинації для профілактики сказу. Прикладом цього є проект «Afya» (http://www.afya.org). Компанія «МСД Енімал Хелс» також досліджує пероральні вакцини від сказу, які буде легше вводити у країнах, де існують труднощі з вакцинацією собак.

Катаральна лихоманка овецьє вірусом, який передається через укус певних видів комарів. Це – інфекційне захворювання, яке не контагіозним. Цей вірус уражує жуйних тварин – велику рогату худобу, овець, кіз, верблюдів, лам тощо, і може бути смертельним для поголів’я худоби. Він не уражує коней і свиней. Хоча цей вірус не може передаватися людині, він може завдавати великої шкоди людині через величезний вплив вірусу на фермерські господарства. Виготовлення вакцин від катаральної лихоманки овець ускладнюється комплексністю вірусу, який має принаймні 24 різні серотипи.

У період між 2006 і 2009 роками спалах захворювання, спричиненого штамом катаральної лихоманки овець, поширився Європою, що призвело до смерті десятків тисяч тварин. Компанія «МСД Енімал Хелс» надавала вакцини і проводила навчання для фермерів, щоб допомогти у ліквідації захворювання. За допомогою вакцин і контрольованих урядом кампаній захворювання вдалося успішно ліквідувати.

Утримання банків антигенів – про всяк випадок
У деяких випадках яке-небудь широко відоме захворювання може зникнути з географічного району після того, як у такому районі стануть доступні відповідні лікарські засоби. Хоча у країні й немає захворювання, уряд може бути занепокоєний ймовірністю виникнення епідемій в майбутньому. Для того щоб випередити події, компанія «МСД Енімал Хелс» утримує банки антигенів для держав на випадок повторного виникнення певного захворювання. У разі виникнення епідемії компанія може розпочати постачання вакцин протягом 24 – 48 годин. Наприклад, такі банки містять антигени ящуру, пташиного грипу і хворобу Ауескі.

Цільовий стан загальної ситуації
Компанія «МСД Енімал Хелс» має твердий намір побороти хвороби, тому що навіть одна-єдина хвороба може мати масштабний вплив. Наша мета – допомагати тваринам залишатися здоровими, тому що це є способом захисту ферм, сільського господарства і людей по всьому світу.

Зверніть увагу на те, що вся наша згадана тут продукція є в наявності в більшості країн. Для ознайомлення з детальнішою інформацією про нашу продукцію відвідайте розділ «види тварин» на Інтернет-сайті вашої країни.